Zacc

Ezekkel a pszichológiai trükkökkel barátságosabbá tehetsz másokat

Vannak olyan pszichológiai trükkök, amelyekkel befolyásolni tudjuk mások tudatalattiját. Mindezt jó cél érdekében tesszük az alábbi tanácsok megfogadásával, ugyanis azt szeretnénk elérni, hogy a másik barátságosabban viselkedjen velünk. Képesek leszünk elnyerni a bizalmukat, vagy feszültségeket szüntethetünk meg velük. És van olyan is közöttük, amivel saját magunkat tudjuk majd megnyugtatni, elterelni a figyelmünket egy stressz helyzetben. 12 tipp következik, mely hasznos lesz az élet több területén is.

 

 

1.Ha emberekkel foglalkozol munkád során, érdemes egy tükröt elhelyezned a mögötted lévő falon. Meg fogsz lepődni, de az ügyfeleid barátságosabbak lesznek veled vitás helyzetben is, mert nem szereti magát látni senki dühös, morcos arccal. Készek lesznek ‘találkozni félúton’.

2. Ez egy aranyos trükk. Ha úgy érzed, hogy valaki néz, csak ásítozz kicsit. Meglátod, ez a “fertőző” mozdulat megmutatja, hogy tényleg figyelt-e.

3. Tanulj meg pár jó viccet. Amikor elmondod, a figyelem feléd fordul és a hallgatók nevetni fognak. Az ember ettől kicsit a középpontba kerül és mivel mosolyognak rá, úgy érzi több szeretet energiát kap. És ez így is van.

4. Rágj valamit, mielőtt fontos beszélgetésre kerül a sor, vagy előadást tartasz, vizsgázol, interjúra mész, stb…
Ha rágsz – akár rágót is -, az agyad elhiszi, hogy nyugodtan pihen. Egy jelet küld tested többi részének, hogy enyhítsenek a feszültségen.

5. Ha úgy érzed egy energiarabló beszélgetés áldozata lettél, csak ne szentelj több figyelmet a mesélőnek. Talán nem könnyű megtenni, de ne tartsd tovább a szemkontaktust, ez kiüresíti a helyzetet, a csend elviselhetetlen lesz és a beszéd leáll.

6. Képzeld el, hogy a munkáltató, aki előtt először ülsz, a jövőbeni vagy rég nem látott barátod. Annak érdekében, hogy ne aggódj egy fontos vizsga vagy állásinterjú során, nézz így az előtted ülőre. Ez segít gyorsan megnyugodni és sokkal könnyebben adsz majd válaszokat neki.

7. Ha szeretnél szétválasztani két embert, akkor kezdj el enni valamit és csak állj oda nézni őket. Ez a jelenség az úgynevezett „ snackman hatás.” A gasztronómia pihenés és nyugalom társul. Annak valószínűsége, hogy egy étkező embert támadjanak meg, nagyon alacsony, a konfliktus inkább gyorsan leáll.

8. Ha szeretnél megszabadulni valamitől, csak beszélgess valakivel és közben add át neki. Kérdezd meg valamiről, amire a személyes véleményével fog válaszolni. Az agy annyira elfoglalt lesz ilyenkor, hogy az összes többi cselekedet csaknem automatikussá válik. Ebben a helyzetben a legtöbb ember elveszi, amit a kezébe adnak.

9. Ha szeretnél valakivel összebarátkozni, csak kérj tőle egy apró szívességet (papírlap, toll, szalvéta….). Az ember, aki “tesz érted valamit”, úgy éli meg, hogy kedvel téged, hiszen kisegített. 

10. Fontos találkozót a nap legelejére, vagy legvégére szervezz. Az emberek azt jegyzik meg, ami a napjuk elején, vagy végén történik, a köztes időszak általában homályos. Érdemes így ütemezned tehát. Egy állásinterjúnál is próbálj első vagy utolsó jelölt lenni, ha választásod van.

11. Ügyelj a lábaid irányára, miközben másokkal beszélgetsz. Ez sokat elárul az igazi érzésekről. Erről te is következtethetsz. A teljes figyelem és nyitottság akkor van meg, ha a lábak is feléd fordulnak, ellenkező esetben el akarják hagyni a beszélgetést a lehető leghamarabb.

12. Ismételd az emberek gesztusait, ez segít elnyerni a bizalmukat. Az ismétlődő gesztusok, testtartás, arckifejezések segítenek beszélgetőpartnerednek az ellazulásban. Magukat látják, megszokott mozdulataikat, ez azt mutatja számukra, hogy hasonlóak és nyitottak vagytok rájuk. Persze a legfontosabb ebben, hogy ne vidd túlzásba!

Ha tetszett oszd meg te is, és nézz szét ezek között is:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!