Zacc

Albert Györgyi és Bródy János duettjét hallottad már?

Budapesten, 1964. május 9-án született Albert Györgyi (elhunyt: Budapest, 2008. október 3.) magyar újságíró.

 

 

1981–1982-ben a nigériai Lagosi Egyetemen tanult, majd 1982–1987-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem angol-történelem szakára járt, s végül 1989-ben a MÚOSZ Újságíró Iskolájában végzett.

1987–1989 között a Magyar Rádió Külföldi Adások Főszerkesztőségén az angol szekcióban dolgozott. 1989–1993 között az ifjúsági osztályon az Ötödik sebesség és a Reggeli csúcs szerkesztő-műsorvezetője, 1994–1998 között a Petőfi Rádió külső szerkesztő-műsorvezetője. 1989–1995 között pedig a Calypso Rádió műsorvezetője volt.

A Magyar Televízióban 1992-ig a Mozi Top 10, 1991–1993 között A Reggel szerkesztő-műsorvezetője, s 1994–1996 között a Nap-kelte és a Múzsa műsorvezetője volt. A Stúdió magazin számára készített tudósításokat filmfesztiválokról, 1998-tól az MTV női, divat- és kulturális műsoraiban volt riporter, 1999-ben a Total Film című folyóirat főszerkesztőjeként dolgozott, 2003-ban pedig a Nemzeti Színház sajtószóvivője volt. Azt követően szabadúszóként, sajtó- és PR-menedzserként dolgozott. Több alkalommal közvetített a televíziónézőknek az Oscar-díjak átadásáról. Később az ATV-ben vezette A nő helye című műsort.

Albert Györgyi – aki újságírói pályáján interjúit nem kisebb sztárokkal készítette, mint Gregory Peck, Paul Simon, Joseph Heller, Glenn Close, John Travolta vagy Madonna – maga is gyakran a figyelem középpontjába került. Magyarországon aligha van még híres ember, közéleti személyiség, akinek a lelki problémájáról annyit tudnánk, mint Albert Györgyiéről, pedig számos rendkívüli művészt ért utol szintén pszichiátriai kezelése idején a halál – József Attilát, Soós Imrét, Szécsi Pált, Latinovits Zoltánt vagy másokat.

2008. október 3-án halt meg Budapesten, amikor egy interjúra indult a TV2 Aktív című műsorába. A tévécsatorna taxit küldött érte a Café Gustóhoz – amely kedvenc törzshelye volt –, de a gépkocsiban, a Frankel Leó utcai lakása előtt rosszul lett. A kiérkező mentők 45 percig küzdöttek az életéért, de nem tudták megmenteni.

Személyes hősömmé vált, amikor saját depressziójáról írt könyvét olvastam életem mély pontján.

Joshi Bharat-tal készült utolsó interjújában nagyon fontos dolgokat mondott, ami ma is súlyos üzenet lehet.



Ajtai Péter interjújából is sokat tudhattunk meg róla.
 


Sokoldalúságát mutatja az alábbi felvétel is, ahol Bródyval énekli azt a dalt, ami még keményebben csendül azokban, akiknek hiányzik.

Mindössze 44 éves volt, amikor elköszönt ettől a világtól. Bár három könyvet hagyott hátra, pótolhatatlan veszteség a magyar média számára. Györgyi olyan volt a médiában, mint a sörétek közt az atombomba. Túl okos, túl intelligens, túl egyéni, túl másolhatatlan, túl minden hétköznapin. Bele is halt szegény. Nagyon hiányzik.

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. net953 says:

    Khm. Mi is volt az ok,.amiért ilyen korán ment el?!!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!