Közel 15 évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit a San Francisco-i Szent Bonifác templom hajléktalan emberek számára. Egy közösségi aktivista, Shelly Roder tett nagy erőfeszítéseket azért, hogy a The Gubbio Project útjára indulhasson. 2004 óta naponta több száz ember fordul meg a templomban, akik takarókat kaphatnak a személyzettől, majd a fa padokon megágyazva kipihenhetik magukat.
“Nem kérdezgetjük őket, amikor belépnek a templomba, nem nehezítjük a helyzetüket bürokratikus dolgokkal. Nem töltünk ki bejelentkezési lapokat, semmiféle bekerüli formula nincs ahhoz, hogy aludhassanak nálunk. Mindenkit szívből üdvözlünk, tiszteletben tartjuk őket és teljes méltósággal kezeljük” – olvashatjuk a Gubbio Project weboldalán.
A létesítmény továbbra is nyitva áll a helyi egyházközségi látogatók számára, akik napközben szeretnék látogatni, de a templom 2/3-a a Gubbio projekt számára van fenntartva.
“Ez erős üzenetet küld más egyházközösségeknek, hogy alapvető feladatként segítsék ők is az utcán élő embereket. Ezenkívül üzenetet küld a társadalom egészének is, hogy a fáradt, szegény, mentális egészségügyi problémákkal küzdő, piszkos, didergő embereket karolják fel.” – nyilatkozta a Gubbio szóvivője.
Oldalukon feltüntették az Alapítvány felajánlásait:
- Havonta 150 takarót adnak ki rászoruló embereknek.
- Átlagosan 100 pár zoknit osztanak szét.
- Higiéniai készletekről gondoskodnak. Sampon, kondícionáló, testápoló és szappan formájában. Továbbá, hetente átlagosan 75 higiéniai készletet adományoznak, 75 borotvát és 50 fogkefét.
- A Gubbio segít az arra igyekvőknek, hogy külső ügynökségekhez, erőforrás közvetítőkhöz irányítsa.
- Lelkipásztori szolgálatot biztosítanak: A káplánok egy nap 5 óra, és minden héten 3 nap időtartamban.
- Lábápolás: regisztrált lábápolási szakemberré minősült nővérek heti egyszer 5-10 vendég lábát látja el a szentély csendjében.
- Masszázs szolgáltatások: A Gubbio partnereként, a Care Through Touch Institute masszőrt biztosít, melynek értelmében hetente 2,5 órát biztosítanak fej/nyak/hátmasszázs szolgáltatásra. A Gubbio fizet a szolgáltatásért.
A megkérdezettek 95 százaléka azt mondta, hogy a Gubbio-projektben mindig vagy általában biztonságban érezhetik magukat, és nem kezelik őket fogolynak, mint sok menedékhelyen.
A város vezetése egyébként nagyon keményen kezeli a hajléktalan kérdést. Nem engedik letáborozni őket, azonnal bejelentik a rendőrségnek, ha csövező embert látnak. A közelmúltban arról számoltak be, hogy a város 9000 dollárt költött arra, hogy különböző “akadályokat” építsen annak megelőzésére, hogy a hajléktalanok nem tudjanak lepihenni az utcán. A város kormánya teljesen elszigetelődik a probléma megoldásának felelőssége alól. Aktivisták látják el őket és ők akadályozzák meg a rendőri túlkapásokat is sokszor
– A hajléktalanságot kriminalizálják 4 törvényt hoztak létre a hajléktalanok ellen. Nincs kemping, nincs alvás az autókban, nem engedik a hajléktalanok étkeztetését sem – nyilakozta Mark Lane a Gubbio részéről elkeseredetten.
(forrás: themindunleashed.com)
- Sokkolta a hajléktalan férfit amikor meglátta magát átalakítása után
- Jószívű fodrászok a Deák téren nyírtak ismét
- 15 lélekemelő rövid történet a szeretetről, együttérzésről – IDE kattintva!
- IDE kattintva nagyon sok pozitív történetet találsz hajléktalanokról!
- Egy a sok hajléktalan átalakításból, amit a Zaccon találsz!
- Emberségből jeles sorozatom a Zaccon!
- Emberségből jeles sorozatom az Illúzión!
Éjszaka hajléktalanok fekszenek a padokon, napközben pedig imádkozni mennek emberek. Leülnek a padokra, ahol előzőleg piszkos, szennyezett ruhában fekszenek, nem jó ajánlólevél a templomnak. Nálunk ráadásul nem sok kegytárgy maradna a templomban. Ott sem engedik, hogy az utcán ágyazzanak be maguknak, de őszintén, nem is elfogadható jelenség.
Nincs alvás az autóban? Ez érdekes, eddig úgy tudtam, hogy jogilag az autó magánterület. Már megint tévedtem.