Zacc

15 éve várja nyitott kapukkal a hajléktalanokat egy templom

Közel 15 évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit a San Francisco-i Szent Bonifác templom hajléktalan emberek számára. Egy közösségi aktivista, Shelly Roder tett nagy erőfeszítéseket azért, hogy a The Gubbio Project útjára indulhasson. 2004 óta naponta több száz ember fordul meg a templomban, akik takarókat kaphatnak a személyzettől, majd a fa padokon megágyazva kipihenhetik magukat. 

 

 

“Nem kérdezgetjük őket, amikor belépnek a templomba, nem nehezítjük a helyzetüket bürokratikus dolgokkal. Nem töltünk ki bejelentkezési lapokat, semmiféle bekerüli formula nincs ahhoz, hogy aludhassanak nálunk. Mindenkit szívből üdvözlünk, tiszteletben tartjuk őket és teljes méltósággal kezeljük” – olvashatjuk a Gubbio Project weboldalán.

A létesítmény továbbra is nyitva áll a helyi egyházközségi látogatók számára, akik napközben szeretnék látogatni, de a templom 2/3-a a Gubbio projekt számára van fenntartva.

“Ez erős üzenetet küld más egyházközösségeknek, hogy alapvető feladatként segítsék ők is az utcán élő embereket. Ezenkívül üzenetet küld a társadalom egészének is, hogy a fáradt, szegény, mentális egészségügyi problémákkal küzdő, piszkos, didergő embereket karolják fel.” – nyilatkozta a Gubbio szóvivője.

Oldalukon feltüntették az Alapítvány felajánlásait:

  • Havonta 150 takarót adnak ki rászoruló embereknek.
  • Átlagosan 100 pár zoknit osztanak szét.
  • Higiéniai készletekről gondoskodnak. Sampon, kondícionáló, testápoló és szappan formájában. Továbbá, hetente átlagosan 75 higiéniai készletet adományoznak, 75 borotvát és 50 fogkefét.

  • A Gubbio segít az arra igyekvőknek, hogy külső ügynökségekhez, erőforrás közvetítőkhöz irányítsa.

  • Lelkipásztori szolgálatot biztosítanak: A káplánok egy nap 5 óra, és minden héten 3 nap időtartamban.

  • Lábápolás: regisztrált lábápolási szakemberré minősült nővérek heti egyszer 5-10 vendég lábát látja el a szentély csendjében. 

  • Masszázs szolgáltatások: A Gubbio partnereként, a Care Through Touch Institute masszőrt biztosít, melynek értelmében  hetente 2,5 órát biztosítanak fej/nyak/hátmasszázs szolgáltatásra. A Gubbio fizet a szolgáltatásért.

A megkérdezettek 95 százaléka azt mondta, hogy a Gubbio-projektben mindig vagy általában biztonságban érezhetik magukat, és nem kezelik őket fogolynak, mint sok menedékhelyen.

A város vezetése egyébként nagyon keményen kezeli a hajléktalan kérdést. Nem engedik letáborozni őket, azonnal bejelentik a rendőrségnek, ha csövező embert látnak. A közelmúltban arról számoltak be, hogy a város 9000 dollárt költött arra, hogy különböző “akadályokat” építsen annak megelőzésére, hogy a hajléktalanok nem tudjanak lepihenni az utcán. A város kormánya teljesen elszigetelődik a probléma megoldásának felelőssége alól. Aktivisták látják el őket és ők akadályozzák meg a rendőri túlkapásokat is sokszor

– A hajléktalanságot kriminalizálják 4 törvényt hoztak létre a hajléktalanok ellen. Nincs kemping, nincs alvás az autókban, nem engedik a hajléktalanok étkeztetését sem – nyilakozta Mark Lane a Gubbio részéről elkeseredetten. 

(forrás: themindunleashed.com)

 

 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Sziszkóka says:

    Éjszaka hajléktalanok fekszenek a padokon, napközben pedig imádkozni mennek emberek. Leülnek a padokra, ahol előzőleg piszkos, szennyezett ruhában fekszenek, nem jó ajánlólevél a templomnak. Nálunk ráadásul nem sok kegytárgy maradna a templomban. Ott sem engedik, hogy az utcán ágyazzanak be maguknak, de őszintén, nem is elfogadható jelenség.

  2. Zsolt Balogh says:

    Nincs alvás az autóban? Ez érdekes, eddig úgy tudtam, hogy jogilag az autó magánterület. Már megint tévedtem.


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!