Zacc

Müller Péter: Eljön az a pillanat, amikor a szervezeted védekezni kezd mások ellen

Ha el tudjuk fogadni, hogy testi betegségeink csupán tünetei belső konfliktusainknak, nem áll majd távol tőlünk a most következő eszmefuttatás sem. “Sokszor azért leszel beteg, mert keveset vagy egyedül, magaddal.”  – mondják, és gondoljunk csak bele mennyire igaz ez a gondolat. A növény, amelyet nem öntöznek, szintén megbetegszik, sőt bele is pusztul. Nem kap figyelmet, törődést. Mikor álltál meg és tetted fel a kérdést magadnak – amit másoknak nap mint nap felteszel -, hogy vagy? Igen! Megkérdezed magadtól időnként ezt? Törődsz magaddal, fontos vagy magadnak annyira, hogy “érdeklődsz magad felől”? Fontosabb, mint hinnénk…

 

 

Müller Péter következő gondolatsora megvilágítja a bevezetőt:

“Bizony, ez így van! Másokért élünk és másokkal élünk – de ennek határa van. Mert önmagunkkal is élünk. Van, amit csak egyedül, magaddal tudsz megoldani. És ha ezt nem bírod megtenni, vagy nem hagysz rá időt, és túl sokat forogsz az emberek között, eljön az a pillanat, amikor a szervezeted védekezni kezd mások ellen.

Másokkal lenni ugyanis feladat. Nemcsak öröm – de nagy munka is. Figyelni, alkalmazkodni, kifelé fordulni, odaadni… És van, amikor már nincs mit adnod. Ilyenkor már csak a tartalékodat emészted, s észre sem veszed, hogy szüntelen önvédelemben élsz.

Nem vagy már önmagad. Ekkor leszel lázas, náthás, légcsőhurutos, vagy kapsz olyasféle betegséget, amely arra figyelmeztet, hogy vonulj ki egy kicsit a világból. Íme, itt a jogalapod, hiszen beteg vagy – és légy egy kissé egyedül.

Pihend ki a másokkal való kapcsolatok fáradalmát. Ebben sokszor azok is benne vannak, akiket szeretsz. Ők sem jöhetnek most a közeledbe. A magány: szent állapot. Nem akkor, ha valaki végleg benne marad, hanem akkor, ha időnként, átmenetileg, megvalósítja.

A mai ember észre sem veszi, hogy nehezen bírja ki önmagát. És másokhoz nem a szeretet viszi, hanem az önmagától való menekülés. Ez nem jó. Ahogy a lélegzetvételünk is kettős: kilélegzünk és belélegzünk, úgy a lelkünk is kettős: kifelé fordulunk és befelé.

Az egészséges ember így működik. Magammal vagyok – és veled. Magammal vagyok – és veletek. Odaadom magam – és visszaveszem. Ez így normális. Rohanó életünk kibillent ebből az egyensúlyból. Ne engedd! Érezd magad jól, egyedül. És teremtsd meg ezt az állapotodat, ha kell, erővel is.”

Ide kattintva nagyon sok Müller idézetet találsz!

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Éva Rupa says:

    Nagy igazság! Évek óta így csinálok, mert legbelul mindig is éreztem hogy nagy szukségem van rá,,, utána feltoltodve folytattam a minden napjaimat!☺

  2. Zsuzsa Cziraky Londe says:

    Ez az eszmefuttatas megintcsak olyan jokor erkezett, hogy hozzaszolasra kenyszeritett. Koszonom a sok szep melyrelatast es annak megfogalmazasat. Akkor most mar nem lesz lelkiismeret furdalasom, ha egyedul (is) akarok lenni, es hogy vagyok az egyedulletre.

  3. Gabriella Ónadi says:

    Nagy igazság!:))


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!