Nyugat Bagdadban, Mansourban, egy autóba rejtett bomba robbant kedden. 20 embert ölt meg, köztük civileket és tisztviselőket.
Egy órával később, amikor az üzlet tulajdonosok megtisztították a robbanás okozta romoktól a területet, az iraki szimfonikusok karmestere és csellistája, Karim Wasfi sétált be a robbanás központjába, elővette hangszerét, és játszani kezdett.

Wasafi köré kisebb tömeg gyűlt, miközben játszott.
Estefelé, a Soutuna nevű független, iraki média csatorna interjút készített vele, kíváncsiak voltak tettének okára, melyre a férfi ezt válaszolta: “Ez az én utam, hogy így fejezzem ki az érzéseimet”.
“Nyilvánvaló, hogy a csellómmal nem vonhatom felelősségre a bombákat” – mondta később Wasfi a BBC-nek. “Amikor a dolgok abnormálissá, őrültté válnak, akkor is kötelesek vagyunk életben tartani magunkat és egymást.”
Hálásan fogadta az utca népe, hogy Wasfi a zenével szeretett volna hidat építeni a szívekben, hogy megtalálják a belső békét ebben az őrületben is.
Wasfi 2007-2012-ig volt az iraki Nemzeti Szimfonikus Zenekar vezető karmestere és rendezője. Jelenleg, a Karim Wasfi Center for Music & Creativity -t vezeti.
Wasfi tette vírusszerűen terjedt az iraki szociális médiában, több ezer videó és fénykép megosztás született az alkalmi fellépéséről. A volt iraki miniszterelnök helyettes, Baraham Salih úgy osztotta meg a zenész fotóját Twitterén, hogy hozzáfűzte: “Az iraki zenész Karim Wasfi fellép a terrorista robbanás helyszínén Bagdadban; az élet dallama túléli bigottságot és halált”.
Iraqi musician Karim Wasfi performs at terrorist explosion site in Baghdad; melody of life survives bigotry & death pic.twitter.com/pczLv54mp7
— Barham Salih (@BarhamSalih) 2015. április 28.
A zenész fantasztikus példája követőkre talált, mert másnap két iraki diák ült ki a merénylet színhelyére, és az iraki himnuszt játszották a járókelőknek.
2 Iraqi students play Iraq’s national anthem at on the same spot where a car bomb exploded yesterday in #Baghdad. pic.twitter.com/7EzGO7wdru
— Ali Ajeena (@AliAjeena) 2015. április 28.
Fegyverek közt, szerencsére, nem (!) hallgatnak a múzsák (vagyis nem igaz a latin mondás, az ‘inter arma silent musae’)
Szerző: Gini Papp – Zacc
(forrás: Buzzfeed)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: